Причини циститу

Жіноча природа така, що прекрасна половина людства частіше схильна до циститу. І причиною є тому вразлива фізіологічна будова жіночої сечостатевої системи. Проникнення хвороботворних мікроорганізмів в уретру і сечовий міхур пов’язане з такими факторами як:

  • короткий і широкий сечовипускальний канал;
  • отвір каналу розташований близько до анусу, що полегшує потрапляння бактерій і кишкової палички в уретру, особливо при неправильному напрямі рухів при очищенні шкіри після дефекації (вниз від ануса до піхви);
  • у процесі статевого акту зовнішня поверхня уретри знаходиться близько до піхви, дещо вивертаючись, що сприяє проникненню бактеріальної флори піхви жінки і мікроорганізмів з покривів її партнера в сечовипускальний канал;
  • гормональні зміни, які провокують зниження місцевого імунітету і послаблюють захисні сили, що створює сприятливе середовище для виникнення інфекційного процесу;
  • клімактеричний період у жінок супроводжується зниженням рівня естрогену, гормону, що впливає на стан оболонки сечового міхура, викликаючи її атрофію, витончення і вразливість, що полегшує проникнення інфекції в уретру;
  • складна структура репродуктивної системи жінки характеризується численними органами, також схильними до запальних захворювань. Подібні інфекції, що розмножуються в одному органі, можуть поширюватися і на сечовидільну систему, викликаючи супутні хвороби, в тому числі цистит.

Цистити залежно від характеру збудника можуть бути бактеріальні або вірусні.

Найпоширеніша – бактеріальна форма зараження оболонок сечового міхура. Найчастіше зустрічаються інфекційні агенти-збудники запального процесу в сечовому міхурі – кишкова паличка (Escherichia coli, E.coli), стафілококи (Staphylococcus) і стрептококова група (Streptococcus). А також клебсієли (Klebsiella), протеї (Proteus), паличка Коха, туберкульозна мікобактерія (Mycobacterium tuberculosis), бліда трепонема (Treponema pallidum), гонокок (Neisseria gonorrhoeae), вагінальні трихомонади (Trichomonas vaginalis), мікоплазма (Mycoplasma).

Вірусна форма захворювання виникає при ослабленому імунітеті на тлі загального вірусного захворювання. Цистити вірусної етіології викликають грип, парагрип, герпес, а також аденовірусну та цитомегаловірусну інфекцію.

Нерідко при циститі вірусної етіології розвивається вторинна бактеріальна форма через ослаблення місцевого імунітету.

Розрізняють ще грибкову, паразитарну і алергічну форми циститу. У будь-якому випадку не варто самостійно ставити собі діагноз, а терміново звертатися до уролога і пройти діагностику для ефективного лікування.

Лікарський препарат КАТАРІЯ ефективно справляється з першими ознаками циститу, усуває свербіж, печіння, біль. Для повного лікування від циститу з прийомом препарату КАТАРІЯ достатньо двох днів.